IMDb: http://imdb.com/title/tt0100405/

Info:

Název filmu: Pretty Woman

Žánr filmu:
Romantický/Komedie
Premiéra: 1990
Délka filmu:
2 hodiny
Natočeno:
USA
Hrají: Richard Gere, Julia Roberts, Ralph Bellamy, Jason Alexander, Laura San Giacomo, Alex Hyde-White, Amy Yasbeck, Elinor Donahue, Hector Elizondo, Judith Baldwin…

Scénář: J.F. Lawton

Režie:
Garry Marshall

Edward Lewis je úspěšný a bohatý kupec neúspěšných firem, které potom za větší cenu prodá. Na party svého parťáka si vypůjčí jeho naleštěný bourák a vydá se za prací do Hollywoodu. Jako naschvál se mu nějak porouchá auto na Hollywood Boulevard, kde si ho všimnou dvě prostitutky, mezi nimi je i Vivian. Vivian přijde k autu a nabídne mu její služby. On přijme a ona mu dokonce ukáže, jak řídit takovéhle sporťáky. Doveze ho až k hotelu, kde ji zaplatí jen za to, že mu poskytla informace, kde se nachází hotel. Nakonec si to rozmyslí a pozve ji nahoru do pokoje. Jak to tak bývá, tak pro Edwarda je tato prostitutka přitažlivá. Vivian se zalíbí svět bohatých, bodejť by ne. Bude se moci vykoupat v komfortní pěkné vaně. Pořádně se najíst anebo se podívat na staré filmy v televizi. Nejvíc ji udivuje, že po ní Edward nechce to kvůli čemu si ho samozřejmě našla. Jak to tak bývá, tak se nakonec do sebe zakoukají=zamilují. Edward kvůli obchodu ji poprosí, aby se s ním zúčastnila podnikatelské večeře. Ona souhlasí a nakonec to dopadne tak, že ji přemluví na celý týden. Z nijak výrazné prostitutky se stane dáma, do které byste nakonec nikdy neřekli, že dělá takovéhle věci. Nezmění se jen její vkus, co se týče oblékání, ale i její pohled na svět.

Kdo by neznal název filmu Pretty Woman, buďto vám naskočí tento film nebo stejnojmenná píseň. Film je považován za takovou Popelku pro dospělé. Ne kvůli lechtivým scénám, ale spíše tady šlo o to, že pointu pochopíte až budete starší neboť těžko tímto filmem zaujmete nějaké dítě. I já už se cítím dostatečně vyspělý na to, abych mohl pochopit tyhle filmy :). I když to už asi dlouho. Ano jedná se o romantický film, dnes už klasický a málo lidí vám poví, že nezná Pretty Woman. Film vznikl v roce 1990 a ihned zaznamenal úspěch a také hodně pomohl Gerovi a Robertsové v jejich hvězdné kariéře. Dá se prostě hovořit o klasice. Ale v současné době už pomalu nemá co nabídnout. Prostě typický romantický film o bohatém princi, který najde svou Popelku. Ano, jsou zde i velmi malé prvky komedie, ale, že byste se u tohoto filmu nasmáli, to se rozhodně říci nedá. Určitě je tento film spíše zajímavý pro ženy. Film není špatný, normální romantický film. Koukatelný, alespoň pro mě. Ne jako některé německé romantické filmy, na které se podívám tak maximálně, kdybych byl k tomu za určitých okolností nucen. Film samozřejmě skončí, tak jak většina lidí očekává, happy endem. Julia Roberts se mi moc do roli prostitutky nehodí, ale své role se ujala dobře. A co se týče její krásy, ano je to pěkná ženská, ale některé její xichtíky nejsou nijak vzrušující ;). Film zná každý, tak proč byste ho nepoznali i vy. Takže je to 7.

Hodnocení: 7/10

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x