Hned na začátku filmu zjistíme, že začínáme koncem, ano všechno nám bude vyprávěno formou flashbacků. Podíváme se na osud mladého začínajícího čišníka Jana Dítěte, který je hlavním hrdinou celého filmu. Z malého člověka vzrůstem i vlastnostmi se postupem času stává čím dál tím více úspěšnější člověk, který zažije strasti a slasti své životní cesty.

A další recenze na film, tentokrát opět povinný “četbofilm”, když jsem si projížděl svůj čtenářský deník, tak jsem zjistil, že bych měl skouknout ještě asi 15 filmů xD, něco holt budu muset vynechat a zjistit jen menší info někde na Wikipedii, ale to zabíháme jinam. Máme tu další film z produkce Hrabala a Menzela. Tentokrát něco jiného než Ostře sledované vlaky a hlavně je tento film z roku 2006. Zase mám podobný pocit jako u Vlaků. Tentokrát se mi zdá ta umělecká hodnota ještě menší. Abych se přiznal, co se mi na tomto filmu líbilo nejvíc, tak to byly ty nahé slečny, které tvořily vlastně celý film. Na tomhle fakt nvm, co je uměleckýho a co by nám to mělo dát. Hrabal je z toho poznat a btw. s Menzelem si můžou podat ruce jako pěkný prasata, tady se sexuálním motivům (někdy i lehce ujetých) nevyhnete. První polovina filmu byla opravdu nic moc a mou pozornost zachovával jen výskyt slečen. Druhá půlka už byla lepší a začalo se tam něco dít a konečně se objevila nějaká atmosféra. Líbil se mi tam ten motiv 2. světové války a vztah Honzíčka k Líze byl i úsměvný. Ta scéna s tím Hitlerem byla asi nejlepší z celého filmu.

On tu příběh je, ale těžko se v tom hledá nějaký smysl. Chudý číšník vystoupá na vrchol díky štěstí, aby si protrpěl hrůzy života, ale neztratil svůj optimismus, aby se stal boháčem, dostal do vězení a vzápětí zůstal sám někde na okraji civilizace, našel smysl života. Takový pocit z toho mám. Ono něco na tom filmu je, možná i na tom díle v knižní podobě, ale prostě na tom nevidím nic zásadního, zajímavého a nebo zábavného. Na rozdíl od Vlaků mi tady hodně chyběla pořádná atmosféra a nějaké emoce. Tady jsem se spíš chvíli bavil, chvíli nudil. Také se mi to zdálo moc strojové a jak jsem řekl, začátek hrozně stereotypní. Možná ani nebyl dobrý nápad s těmi stálými flashbacky. O. Kaiser chudák ani nebyl vidět, což mi docela vadilo. Herci se vybrali dobře, u skoro každého si řeknete: “jo, toho znám.” Ani ty ne tak známé role se toho ujaly dobře. Ivan Barnev byl, když už nic, tak aspoň trochu zajímavý. Vím tak nějak, co tím chtěl básník říct, ale moc mi to nestačí. Ale dívat se na to dá, i se možná pobavíte a rozhodně se vám budou líbit slečinky, které jsou i lehce odhalené než na co jsme zvyklí. S hodnocením bych šel tak nějak pod 60%.

HODNOCENÍ: 6/10

Wikipedia: http://cs.wikipedia.org/wiki/Obsluhoval_jsem_anglick%C3%A9ho_kr%C3%A1le
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/221330-obsluhoval-jsem-anglickeho-krale/
IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0284363/

Obsluhoval jsem anglického krále | I Served the King of England
Žánr: Komedie/Drama
Premiéra: 2006
Délka filmu: 2 hodiny
Natočeno: Česká republika, Slovensko, Německo, Maďarsko
Hrají: Oldřich Kaiser, Ivan Barnev, Julia Jentsch, Milan Lasica, Marián Labuda, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Martin Huba, Rudolf Hrušínský, Zuzana Fialová…
Scénář: Bohumil Hrabal (kniha), Jiří Menzel
Režie: Jiří Menzel

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x