… a já jsem doinstaloval Silent Hill 2 a už se nemůžu dočkat dovolené v tomto famózním místě. Mám tu pro vás další takový regulérní post s předstihem, i když ne tak v plném rozsahu, jaký by byl, kdyby byla normální situace 🙂.

Instalace neprobíhala v pořádku, nvm proč, ale SH je náchylný na každou malinkou rýhu podobně jako WoW (čtvrté CD). Takže jsem si říkal, že si asi neužiju, ale nakonec jsem to dal do druhé mechaniky a povedlo se, ještě jsem hru nepouštěl, ale nemám obavy z její nefunkčnosti, dále se nám na BW objevila nová verze češtiny, jsem na ní hodně zvědavý, má objemem o mnoho více než ta, s kterou jsem hrál minule. Takže uvidíme.

Asi vás napadá otázka, co mě to popadlo a to se asi netýká nejen SH 🙂. prostě jsem asi před týdnem strašně zatoužil po výletu do této famózní hry. A docela si teď vyčítám, že jsem o tom minulý rok nepronesl trochu více slov či recenzi, protože by to opravdu chtělo, dokonce jsem měl možnost vidět dva konce hry ze šesti. A to nepočítám scénář za Marii. A ve finálním hodnocení hry bych nešel pod 95% !!!!

A je k tomu veliký důvod, je až neuvěřitelné s jakou pečlivostí tato hra byla vytvořena, ale nikdy bych si neudělal ten perfektní obrázek o této hře nebýt této stránky http://www.mujweb.cz/www/smrthrou/. Autorovi těchto stránek patří můj respekt. Všechno mi osvětlil a skvěle sepsal, opravdu vám musím tuto stránku doporučit a pro ty, co dokončili SH 2 je to jako povinná četba, hlavně mluvím o záložce Příběh, kde nám to autor opravdu! osvětlí, bohužel budete muset věnovat trochu svého času, protože je to celkem dlouhý článek, ale nebudete litovat! Je to poutavě sepsané a pamatuju si, že jsem to minulý rok četl celou noc s chutí a těším se, jak si článek přečtu znovu, aby se mi osvětlily opět mé mezery v SH vzdělání.

Dále, SH je záležitost, kterou si dáte rádi několikrát, motivací velkou pro vás je právě počet různých a povedených konců. Budu muset najít mé předchozí savy, abych se vůbec dopracoval k mému cílenému konci, kterým je Rebirth, protože bez savů bych měl smůlu. Pokud mě paměť neklame, tak jsem měl možnost shlédnout konce Maria a Leave. Mým cílem je Rebirth, In Water také nemusí být špatný, ale moc mi nevyhovují podmínky pro jeho získání🙂, ale pokud bych nenašel savy, pustil bych se do toho. Fakt doufám, že je najdu, protože, jak tak koukám, tak skoro všechny mé cílené konce, potřebují několikrát dohranou hru – respektive jednou.

Co mě vůbec vede k pobláznění ze SH, asi to bylo tím, že jsem narazil na mp3 se soundtracky a jak už napsal autor geniálního průvodce SH2, je to hojivý balzám na vaše nervy a to hrdě podepíšu. Blíží se konec prázdnin (je třeba si to přiznat), panuje tu chaos a bordel (doma) a ještě nebyl uskutečněn ani jeden výlet, natožpak dovolená, takže zbývá jen jediné. Dovolená v Silent Hill se vším všudy – útěk do jiné reality a přijít myšlenkami na něco jiného a + tahle hra mi dala při minulém dokončení opravdu zvláštní pocit emocí, prostě tohle není jen tak obyčejná hra, tahle hra má něco, co nemá žádná jiná. A nikdy jsem se nad žádnou hrou tolik nezamyslel. Je v tom genialita!

Alespoň dvojka to má, u jedničky to nebylo tak intenzivní, asi to bylo grafikou a trojku se čtyřkou jsem neměl možnost dohrát, i když to po dohrání dvojky plánuju samozřejmě, výlet do SH nekončí dohráním dvojky.

Nemáte také chuť zajít do Silent Hill? Ti, co hru hráli, dobře ví, co je tohle zač a ti, co nehráli, by si to měli zjistit.

Jinak, co se týče jedničky, to se (snad) rozepíšu jinde, jinak mělo to taky tu parádní SH atmosféru a i když se mi do ní nechtělo, tak jsem rád, že jsem tak neudělal. Nakonec mě to hodně bavilo a já hru hrál jedním dechem až do konce, ale neplánuji v nejbližší době (rok-dva) opět její dohrání + zbylé konce jsem shlédnul na YouTube a nemám zájem je vidět i ve svém konání. A jaký se mi povedl end vám neřeknu.

To u SH2, i když jsem tuto věc dohrál, je to jinak, je to asi nejvíc okouzlující díl ze všech – nejlepší nemůžu říct, protože jsem nedohrál 3 a 4. Ale ten příběh a vůbec. A chci jít postupně + jsem už minulý rok plánoval, že si to zase někdy zahraju a dám si jiný konec – vím, že jsem chtěl minule In Water, ale teď Rebirth! 🙂

Jo, kdyby to nějak nešlo, vždy tu je YouTube, takže zhlédnu stejně všechny konce. Zatím jsem skouknul Dog, ke kterému se stejně nikdy nedostanu a musím říct, že je hodně povedený. Takže dám Rebirth a budu znát 4 konce. Pak se teprve rozhodnu a asi i skouknu zbylé dva. Jo a nechápu ty masochisty, co to dohráli s deseti hvězdama (opět odkazuji na http://www.mujweb.cz/www/smrthrou/) , za tu věc to nestojí, ale kdyby tam potom byla Maria nahá nebo tak, bych do toho snad šel i s rizikem svého zmrzačení taky 🙂.

Takže mě omluvte, ale všechno jde stranou, stejně už je to jedno, na všechno kašlu, nic nevyšlo, prázky jsou pryč atd., takže si dám pauzu i s mým překvapením, které stejně nikdy nevyjde xD, zajímavý je, že si zatím nic nevyčítám a jsem nějak vnitřně pořád šťastný, což jistě přejde. Prostě na všechno kašlu, tyhle prázky byly ve velkém chaosu 🙂. A další otázkou je, co WoW? HA! Fakt já si to zatím neberu, přitom je to řádně v řiti a napravit to nejde.

Jinak u SH3 (nedám pokoj) jsem měl taky problém s instalací a hlavně jsem ji chtěl nainstalovat už před SH1, ale obrovský objem dat, co tato věc zabere, rozhodla jinak a až dohraju dvojku, už místo bude, otázkou je co WoW a co s váma xD. Holt, to je život no. Jinak vám to neodůvodním. Hlavně mě štve, že jestli se zítra bude vozit písek, tak si SH moc neužiju, jo tady se teď děje věcí a to nepočítám, jak jsem z toho celej zmrzačenej, ale o tom až někdy příště. Jste holt neinformovaní.

Heh, celkem vyčerpávající článek 🙂. Jinak mějte ve mě, prosím, pořád důvěru. Jak se nějak všechno dostane z toho chaosu, už to bude snad opravdu v normě a věřím i v návrat návštěvnosti, prostě prožívám teď nějaké ultrachaotické období a to ve mě a i v okolí, jo a s přípravou na maturitou jsem pokročil skvěle, ztratil jsem někde baťoh s věcma xDDDD. Snad se najde, jinak samozřejmě se nepřipravuju vůbec a kdo taky by se připravoval, všechno se nechá na svaťák. Jo, to si to pak budeš hochu vyčítat, že si na to celý ty roky a hlavně tyhle kritický a poslední prázky před maturou s*al. Stejně se nikdo neučí, jen vím, že jedna premiantka, která chodí se mnou na střední je v učebnicích každý den. Holt někdo je makový, jiný tvarohový. A teď už jdu asi spát xD, savy vyhrabu zítra, nj a ten písek :-/. Takhle jsem se ještě nevodělal nikdy, každýmu říkám, že jsem neschopný v těhle věcech a že si udělám i úraz při jídle, ale prostě to nejde a musím + taky je to můj pokoj, že jo, nakonec jsem přišel na to, že v mezích pohledu, tak zase špatně na tom nejsem. Ale jedno vím jistě, manuální prací bych se neuživil, ale zabil.

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x