“You are my fries and your shake makes me shiver, you’re a happy-meal send from above.” Ne, ne, nezbláznil jsem se, to jen cituji část textu z asi nejlepší písničky z filmu Poultrygeist – Fast Food Love (btw. pokud někde narazíte na soundtrack, nebo na tenhle song, dejte mi vědět). Asi jste stále zaražení a poněkud vyvedeni z míry – jaká fast food love, nějakej song o McDonaldu, wtf?  Zčásti máte pravdu, co nejdříve vám musím prozradit, že tento film není normální, respektive není jen tak pro každého diváka. Já tomu říkám filmy pro perverse-art freaks. Ano, takovéhle filmy já mám rád a vyhledávám. Proč se mi takovéto filmy líbí? Nevím, už od dob nalezení Vase de noces jsem se začínal zajímat o tyto pro někoho nechutné a taky celkem těžko dohledatelné filmy. Možná je to umění, možná ne. Ale kdo z vás nemá dost těch mainstreamových blockbusterů? Klenoty jsou zastrčeny někde jinde. Neřeknu vám ten pravý důvod, proč mě tyto filmy baví. Ne, jsem normální (v jistém slova smyslu xD), nevyžívám se v těchto věcech a nekoukám denně na obrázky vražd na serveru Zvrácený.cz. To je možná i na mě fakt moc a na druhou stranu o tomhle to není. Pokud vás zaskočí třeba můj zájem o Genki-Genki, které mezi tuhle vyhledávanou skupinu zrovna nepatří, tak vám to vysvětlím. Jde o zjetí, o zjetí jste tady slyšeli několikrát, v dnešní době zjetí málokdy člověka něco zaskočí, překvapí, a tak vyhledává takovéto extrémy všude možně a Genki-Genki bych chtěl vidět jen kvůli vzdělání v tomto oboru, rozšířit si obzory. Jenže já vyhledávám tyhle druhy filmů, které kromě zvráceností oplývají i slušnou dávkou humoru, umění, dobrých netradičních nápadů apod. Těžko vysvětlovat. Takže pokud chcete tenhle film opravdu vidět anebo vás to zajímá, tak vás ještě jednou upozorňuji, že tohle není normální film jako Vinnetou a míšenka Apanači. Chcete nějaké konkrétní příklady? Tak dobrá, už jenom zařazení filmu mezi muzikálem, komedií, erotikou a hororem je poněkud netradiční. Netradiční je také strkání mrtvolných rukou do prdelí, sex na indiánském pohřebišti, zvracení zeleného slizu, onanie na zbytky kuřecích těl, vykonávání potřeby na zdi a to rozhodně není všechno, jen malinkatá část toho, co vás v tomto filmu čeká. Takže poučeni jste, můžete číst dál.

Arbie si to zrovna rozdává s Wendy na indiánském pohřebišti, ujišťujíc jí, že se nemusí ničeho bát. Jenže Wendy si všimne, že těch rukou je nějak víc a než si stihne všimnout, kdo to po ní opravdu šmatal, tak pár přeruší onanující muž se sekerou. Přesuneme se o rok později na stejné místo. Arbie a Wendy se od nepodařeného sexu neviděli a na pohřebišti stojí fast-food. Z Wendy se stala lesba a společně s rozvášněným davem protestuje proti zabíjení kuřat a budování fast-foodů na hřbitovech. Arbie je v koncích a útočiště nalézá právě ve fast-foodu, kde se rozhodne pracovat a získat zpět srdce Wendy.

O tomto filmu jsem se dozvěděl od filletzze a díky mu 100x, protože takovýto klenot přehlédnout, to by byla veliká hanba. Hlavně pro mě, který tyto filmy vyhledává. Potěšilo mě, že tento snímek není starý několik let a také není ze země-nezemě. Poultrygeist pochází z USA a stojí za ním tzv. skupina Troma. A tahle skupina Troma vůbec není žádná neznámá, naopak, jenže ke mně se ještě nějak nedonesla. Buďte si jistí, že se na tu Tromu podívám do hloubky. A jestli mají takovéhle podobné filmy, tak to bude vynikající. Režisér Lloyd Kaufman rovněž není neznámý, mimo jiné je spoluzakladatel Tromy, o které se dozvíte více ZDE a ZDE.  (kdybyste náhodou hledali kult Troma i u nás, pozor na ložiska) Takže jsme o něco moudřejší, zkrátka takoví hodně low Genki-Genki v USA – kult. Buďto budete tyto filmy jako toto “umění” milovat nebo nenávidět.

Nejdřív jsem byl poněkud zaskočen tím, že film je muzikál. Já muzikály nemám v lásce, no řekněme, že se o ně nezajímám a byl to takový neutrální vztah. Ano byl, Poultrygeist to všechno změnil. Takhle má vypadat správný muzikál! A řekněte mi lepší způsob, jak přivést dítě k muzikálům. Pusťte mu Poultrygeista! No, dobře – to ať vás ani nenapadne! I já sám jsem měl v jedné (a to celkem normální) scéně chuť (chuť!) zvracet.

Ač se to nezdá, Poultrygeist není jen tupá zjetina plná fekálního, gore a kdo ví ještě jakého prásáckého humoru. Obsahuje příběh, možná i nějaké poselství a ponaučení, zajímavé tváře, povedené texty a písničky, hodně humoru a samozřejmě několikrát zmiňované prasárny. Od “klidných” zjetin se dočkáme pořádného masakru s kuřecími mutanty s indiánskými geny (rozhodně mě ale film neodradil od jezení kuřat, ba naopak xD).  Muzikálové předěly jsou podle mě skvělé, nejdřív jsem Fast Food Love nenačichl, ale při závěrečných titulcích bylo jasno – perfektní text a melodie, teda podle mě. Dodává to tomu ještě víc zjetí a tohle by mělo jet v kinech místo humusů (promiň Humus) jako High School Musical apod., protože tohle i ten HSM strčí do kapsy. Konečně opravdu něco, co vás přesvědčí o kvalitách muzikálů. Ani mi nepřišlo, že by těch zvratků nebo sraček bylo přes míru. Přiměřeně. Některé věci se snad ani nedají zapomenout, k tomu ty zajímavě vykreslené postavy, Humusní (zní to divně, Humus je ale žena) hm a její proměna. Jared – kapitola sama pro sebe. Dočkáte se i ňader, co ještě více dodat? Musím pochválit výkon Arbieho a docela mě zarazilo, že Kate Graham není známá herečka, protože ta její tvář mi pořád někoho evokovala. No jasně!!! Jennifer Morrison a řekněte, že tam není žádná podoba. I Allyson Sereboff mi někoho připomínala, ale na tohle asi už nepříjdu. Tomuto filmu se nedá vytknout moc věcí, samozřejmě ti, co Tromu nenávidí si jich najdou více než dost. Pro mě to byla na malinkou chvíli objevivší se nuda a málo odhalených ňader a taky jsem se nedozvěděl, jak to dopadlo s Jaredem. Mít zbytečné prachy a lepší možnost, šel bych v klidu i do této 3diskové edice. I přes to všechno, co jste četli, se odvažte a dejte si tuhle šílenost i se soundtrackem! Nebudete litovat.

HODNOCENÍ: 8/10

ODKAZY

OFICIÁLNÍ STRÁNKA
MYSPACE
WIKIPEDIA
ČSFD
IMDB

Žánr: Komedie, Horror, Muzikál
Premiéra: 2007
Délka filmu: 103 minut
Natočeno: USA
Hrají: Jason Yachanin, Kate Graham, Allyson Sereboff, Robin Watkins, Rose Ghavami, Lloyd Kaufman, Ron Jeremy…
Scénář: Daniel Bova, Gabriel Friedman, Lloyd Kaufman
Režie: Lloyd Kaufman

Sdílej:
2
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x