A je tady další díl z té filmové série Resident Evil, kdo by to byl čekal, jak se to nakonec bude dařit a vypadá to ze závěru, že to rozhodně není díl poslední (Milla stejně tak nestárne, kdyžtak ji nahradí Stoya). U téhle série si musíte určit priority, buďto budete Resident Evil nenávidět anebo jej milovat. Já bych mohl Resident Evil definovat jako mé (v současnosti velmi populární obrat) “guilty pleasure”. Je dost prokouknutelné, že si scénarista (W.S. Anderson) moc s příběhem hlavu neláme, ale to vám zkrátka nemůže vadit, protože RE o tom není, nejsem až tak světa znalý universa Resident Evil. Sice, tak nějak vím o koho jde, když se řekne Leon, Jill, Ada, ale to je tak vše a vážně neřeším, jestli to nějak souvisí s herní sérií nebo ne. Jen tak mimochodem na základce jsem ještě hrával Resident Evil 2 na PC s kámošem, dohrál jsem ho a to mě fakt bavilo. Pak jsem onehdá zkoušel Nemesis, kde jsem se avšak někde zasekl a nový RE od čtvrtého dílu, tak nějak jde mimo mě, ta čtyřka mě fakt nezaujala.

Jo a co se týče filmové série, tak jsem snad viděl jen jedničku a dvojku a když se na to zaměříte, tak příběh je čistě kopií druhého dílu (nebo se mi to jen zdálo), fakt jsem si připadal jako bych tenhle skript už někde viděl. Ale, jak jsem psal, to neřešte. Tenhle film mě zavedl hned k několika poznatkům, takže s tím začněme. Jen tak jsem se zasnil jaký má vlastně Milla život a vůbec, co dělají tyhle celebrity. Ráno vstanou v devět, dají si kávičku, případně vyprošťováka, projedou net, zajdou si na jógu, k osobnímu trenérovi, vyřídí několik schůzek a večer nějaká ta mrakodrapová “pool párty”. Sakra, vždyť musí mít prachů, to je ještě baví hrát? Jo, asi by se nudily, to je fakt… Však to vidíte na samotném filmu, jenom kolik tahle “pičovinka” musela stát peněz… Ale to nás obyčejné smrtelníky vlastně nemusí vůbec zajímat. Kupodivu jsem se v tom “příběhu” i lehce ztrácel! Takže je vidět, že to nějak navazuje, protože jsem nepochopil nějak, že Rodriguez je najednou taková “kurva” a i u dalších… Začátek ze “suburbie” se sice záhy osvětlil, ale… co třeba taková Jill, ty její blond vlasy mě totálně vyvedly z míry, že jsem pořád nevěděl jestli je to furt ta samá herečka anebo ne…  Holt neznám všechny díly, každopádně to Jill sluší taky, to jo.

Chvílema jsem si připadal jako bych sledoval nějakou filmovou hru nové generace, ale celkem povedenou, schválně by to měli tvůrci zkusit i na poli her. Když už to funguje takhle, tak co třeba kdyby to bylo i obráceně a W.S. Anderson by do toho začal kecat Capcomu, jen si představte hrát za Jovovich… Škoda, že jsem neviděl snímek v kině ve 3D, to muselo být šmakózní. Taky jsem dost přemýšlel, jak vlastně vyrábějí ty “klony” (snad něco nespoiluju) – no a to mě zase přivádí na myšlenku, že bych si taky jednu Millu přivezl domů. Nevím proč, je to jako s Lohanovou, na Mille je něco kouzelného, něco, co musí každýho chlapa učarovat, vlastně, kdo by na to bez ní koukal (i můj otec nedá na Resident a na Millu dopustit). Jak to ta holka, do prdele, dělá? A podívejte se na ní, jak to říkal Bohouš – “Vám by taky nikdo nehádal pětadvacet”. Tedy, já jo, já bych tvrdil, že je Mille 25, má naprosto “adorable body“. Možná to taky dělají ty efekty a photoshopy, nicméně fakt vypadá fantasticky a navíc, co ještě dokáže – to si pište, že se namaká, kór pro ty akrobatický scény v RE, dablérku vám nesežeru.

Film mě za celou dobu nenudil, je opravdu nabitý efekty a to zdařilými! Je vidět, že už se dají díky vyspělosti hardwaru fakt dělat kouzla, ať už to je začátek ve stylu “Dead Island Trailer“, nebo zkušební masakrální sekce v Umbrella Prime.  Jo a co ti “Pyramid Headi”? Tedy teda, kdo opisoval? Konami nebo Capcom? No, čert to vem, každopádně pravý “Pyramiďáky” mám raději. Chválím i hudbu (hlavně “main theme”), střih, vlastně všecko. Heleďte, já vám říkám, že dokud je to možné, tak sem ten Resident Evil perte, ono to, ale i bez tý ironie opravdu není špatnej film, jen se zkrátka na to musíte dívat s nadhledem a nečekat od toho, že si z toho něco odnesete. Nářez!

Resident Evil Retribution

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x