Paul si velmi rád hraje, bohužel to tentokráte bylo zase až moc přemrštěné. Možná je to škoda, že Mulcahy nedostal pod režisérský dohled i tento díl. Neříkám, že se mi nelíbily ty zpomalené záběry, náboje lítají všude kolem (dokonce i peníze) a bohužel je toho až tolik, že to je trošku otravné. Netvrdím, že třeba scéna ve vězeňských sprchách – ta s “pyramid-headem” neměla atmosféru, ale někdy to prostě zmateně problikávalo. Teď bylo až do oka bijící, jak všichni mají cheat s “unlimited ammo”.

V kadenci Nemesisového gatlingu to fičí hned od začátku, kde se nám Milly vrhnou na epicentrum všeho zla, tady už musíte mít mozek asi dost oblblý, ale své kouzlo to má. Shawn Roberts je v roli toho hlavního bosse fakt až dukenukemovský“, což je dobře. A co pak, pak už nám nezbývá nic jiného než se vydat na Aljašku.

Tempo se sice ve věznici trošku srovná, až jsem měl chvíli nutkání dát Afterlife devítku, ale konec mě hodně vyvedl z míry a bohužel musím přiznat, že mě i dost zklamal. To bylo už bohužel vážně moc, ti “pavouci” taky nejsou moc šťastní (ale zřejmě jsou i ve hře), ale jak jsem napsal před tím, jsem schopen odpustit hodně.

Jsem i rád, že se vrátila Ali Larter, u které jsem si všimnul, jako je to u Milly, že nám věkem zkrásněla z dob Nezvratného osudu. Musím to psát u každého dílu, ale stačí se podívat na ten začátek RE, fakt je Milla krásná ženská, navíc si každý díl víc užívá, nebo mám aspoň takový pocit a to i s ohledem na to, že si musela tolikrát zahrát… Zkrásněla i K-Mart, ale tak u ní je to v rámci věku docela normální.

Největším šokem byla účast Wentwortha Millera, mého miláčka Scofielda z Prison Breaku! On by měl taky dostat více prostoru, jsem rád, že ho v 6 uvidíme. A jak jinak by měl začít než ve vězení a rovněž se nám postará o “breaking”. Že by taková pocta od tvůrců? Nebo spíš škodolibost, aby se téhle “známky” nezbavil? Každopádně ho mám pořád rád…

Nevadí… atmosféra je chvilkama pomalu snad ještě lepší než ve trojce… Opuštěné vrakoviště letadel, vězení, plavba do zbrojnice… Ale sakra, nemusí se to “přikořeňovávat” neustále se upgradujícími verzemi zombíků. Chápu ještě, že to je kvůli “videohernímu feelingu” nebo by to chtělo ten videoherní feeling mít. Jenže hry jsou taky trošku jiná kategorie.

Takhle je to bohužel jenom na trošku horší sedmičku, jenom kvůli mé přízni k této sérii. No, u pětky jsem to nenapsal, ale teď to napíšu – už se těším na rok 2016… To už bude Milla vypadat na 20. Taky bych chtěl takhle mládnout, bohužel je to naopak…

Resident Evil Afterlife

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x