Určitě si všichni vybavíte při obratu Pig Hunt něco jako Slavnosti sněženek a slavné nahánění divočáka, ale že to někdy může být i naopak, to nám zase ukáže dnešní recenzovaný snímek. I tady budeme honit divočáka, takovýho sice trošinku většího než ten ve Slavnostech, taky to s ním bude trošku jak s Godotem, ale o to víc to bude stát za to jako třeba v Lovci Trolů. Film je zkrátka ideální sobotní horrorová jednohubka, která ani neurazí ani nenadchne, ale to neznamená, že by byl film špatnej.

Já jsem si ho užil, mám rád zkrátka tyhle lesní naháněčky, film má chvílema fantastickou atmosféru, jako bych sledoval spíš Predátora než Pig Hunt. Některé scenérie se vyloženě hodí na plochu. Musím pochválit i dobře vybraný soundtrack. Film by měl být primárně žánrově zařazen do poličky označenou Horror, ale film tak trošku balancuje mezi komedií typu Tucker & Dale a stylem je tak trochu podobný i Red State, ono vlastně se stačí podívat na jakýkoli podobný horror. To možná někdy tak vyzní i nechtěně, ke konci už vážně jde horror trošku dost do pozadí. I tak to vůbec nevadí, protože celkový pocit z filmu to nenaruší. Navíc si myslím, že tomu komediální prvky daly lepší šťávu. Možná je to i hereckým obsazením, které není špatné, ale taky mi chvilku připadalo, že ani herci nevědí, jak to mají brát.

No, nic, sbalíme kufry a jede se na výlet, samozřejmě, že nemůže chybět zastávka u benzinové pumpy (fakt už je to otřepané), kde se podle mapy dostaneme na místo činu, kde to vypadá, jak někde u Campbellů. Jo, lepší mapu jsem asi ještě neviděl. Na prasátka nebudeme dlouho čekat, k tomu se ještě přitočí banda “Rednecks” a pořádnej masakr může odstartovat. Ještě si odskočíme k modré laguně a dočkáme se i gladiátorského turnaje! Škoda, že zhruba v polovině filmu lehce dojde filmu dech a nebýt pak nějakých menších “odboček”, netrvalo by dlouho a začal bych se nudit a usnul vyčerpáním. Pořádného “kuchání” se taky nedočkáme a závěr je tak nějak nijaký.

Nicméně to všechno nevadí, tedy pokud od tohohle filmu nečekáte něco víc, ale pokud zrovna se vám nechce moc přemýšlet, máte chuť na jitrnici a nějaký oddechový horrůrek, kde se i lehce pobavíte, tak jako proč ne. Snad si pak John a Brooks vychutnali pořádnou zabijačku.

Pig Hunt

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x